Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: 22. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Koniczynka 2011” odbył się w Strzegomiu

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 7:51
Aktualizacja: 8:05
Autor: red
Strzegom: 22. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Koniczynka 2011” odbył się w Strzegomiu
Fot. użyczone
Weekend spędzony na paintballu, malowaniu, pobudzaniu kreatywności wśród dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska oraz zwiedzaniu zakątków Strzegomia to tylko niektóre z atrakcji, zafundowanych uczestnikom Festiwalu

Od 8 do 10 grudnia harcerze ze Strzegomia, Stanowic, Legnicy i Jawora spotkali się na 22. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Koniczynka 2011”, który odbył się w Zespole Szkół w Strzegomiu

8 grudnia o 18.00 do Zespołu Szkół zjechało się ok 80 osób, które brały udział w imprezie. W tym roku, oprócz drużyn harcerskich, brała udział PSP ze Stanowic oraz PSP nr 2 ze Strzegomia. Oczywiście dzieciom niezrzeszonym już pierwszego dnia spodobał się kominek, dlatego też większość z nich zadeklarowała chęć przynależności do Związku Harcerstwa Polskiego. Po kominku powitalnym rozpoczęła się nauka tańców integracyjnych, gdzie wszyscy uczyli się Polki, Tańca Belgijskiego, Sing Hallelujah, etc.

W sobotę, po pobudce, patrolowi udali się na odprawę, na której zostały omówione zasady trzygodzinnej gry mikołajkowej, mającej na celu zwiedzenia zakątków Strzegomia. W rynku uczestnicy mogli utworzyć strój dla św. Mikołaja, w okolicy Strzegomskiego Centrum Kultury odbyły się wybory mikołajkowej miss, pod Górą Krzyżową wszyscy doskonale bawili się, malując nosem na kartkach renifery, przy byłej bazie harcerskiej „Fort Gaj” strzelano z paintballa do złych Grinchów, natomiast w parku przy Zespole Szkół wszyscy bawili się w podchody.
O 17.00 odbył się festiwal, w którym wzięło udział 9 zespołów oraz trzech solistów. Jurorzy w składzie: Małgorzata Kucharska, Maja Łąg, Marzena Farion, Bartosz Warkoczyński oraz Marcin Rut wyłonili następujących zwycięzców

Kategoria zuchowa:

I miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa nr 2 ze Strzegomia oraz drużyna „Ogień” ze Szkoły Podstawowej ze Stanowic
Kategoria harcerska, starszoharcerska i wędrownicza:
I miejsce – Harcerska Grupa Artystyczna „Zielone drzewa” z Legnicy
II miejsce – 44 JDH „Żagiew” z Jawora
III miejsce – „Arkadia” ze Strzegomia

Soliści:

I miejsce – Aleksandra Janicka z Legnicy
II miejsce – Barbara Rudnicka ze Strzegomia
III miejsce – Iza Zawadzka z Jawora

Dzięki panom akustykom ze Strzegomskiego Centrum Kultury festiwal przebiegł bez najmniejszych problemów technicznych, za co serdecznie dziękujemy.
Po festiwalu odbyły się śpiewanki, w których chętnie uczestniczyli wszyscy, a zwłaszcza te osoby, które mogły się pochwalić wygranymi instrumentami podczas festiwalu (conga, gitary, bongosy, tamburyna, harmonijki etc.). Ogromną radość sprawiła najmłodszym terenowa gra nocna, podczas której wszyscy mogli się wyszaleć w pobliskich parkach, szukając świętych Mikołajów.

10 grudnia odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za dzienną grę terenową. Tutaj niekwestionowanym zwycięzcą została Szkoła Podstawowa ze Stanowic. Po apelu wszyscy rozeszli się do domów, już wypytując się, kiedy będzie następna „Koniczynka”.

Organizatorzy festiwalu serdecznie dziękują Urzędowi Miasta i Gminy Strzegom, Sławomirowi Dudzińskiemu, Małgorzacie Kucharskiej, Strzegomskiemu Centrum Kultury oraz wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację imprezy, która stanowi jeden z elementów wychowawczych naszych dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group