Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: 230 tys. zł dla stowarzyszeń – wnioski do jutra

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 6:55
Aktualizacja: 6:57
Autor: red.
powiat świdnicki: 230 tys. zł dla stowarzyszeń – wnioski do jutra
Grudniowe spotkanie władz z przedstawicielami stowarzyszeń.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Organizacje pozarządowe działające na terenie naszego powiatu mają już tylko jeden dzień na składanie wniosków o dofinansowanie w ramach ogłoszonych konkursów na realizację zadań z zakresu kultury, sportu i promocji zdrowia. Starostwo Powiatowe w Świdnicy do rozdysponowania ma prawie 230 tys. zł.

- Służymy pomocą przy wszelkich wątpliwościach i trudnościach związanych z wypełnieniem wniosku i przygotowaniem niezbędnych dokumentów – zapewnia Marta Habowska z biura ds. europejskich świdnickiego starostwa.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty realizacji zadania publicznego. Oferty należy składać osobiście w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego lub przesłać za pośrednictwem poczty, na adres: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7, 58 - 100 Świdnica,z dokładnym oznaczeniem realizowanego zadania, w terminie do 11 stycznia.

I tak na realizację zadań z zakresu kultury,sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji władze powiatu przeznaczyły kwotę 25500 zł. Te zadania powinny dotyczyć organizowania wydarzeń kulturalnych lub edukacyjnych. Do konkursu mogą przystąpić również organizacje, które zajmują się wspieraniem imprez o charakterze powiatowym, wydają publikacje służące upowszechnianiu tradycji, historii i kultury powiatu świdnickiego.

Łączna suma 171000 zł zostanie rozdysponowana w konkursie na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu. O dotacje mogą starać się jednostki, które zajmują się organizowaniem zajęć, zawodów i imprez z zakresu kultury fizycznej oraz rekreacji dla mieszkańców powiatu o charakterze otwartym, organizowaniem przedsięwzięć rekreacyjno-wychowawczych dla młodzieży, wspieraniem działań sportowych promujących powiat przez LZS, kluby sportowe i UKS, wspieraniem działań sportowych propagujących zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców powiatu oraz organizowaniem ń, mających na celu rozwój umiejętności sportowych.

Na zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia przeznaczono kwotę 30000 zł. Mogą ubiegać się o nią podmioty realizujące działania na rzecz osób w wieku senioralnym, chorych i niepełnosprawnych, edukację w zakresie pierwszej pomocy przedlekarskiej, wspieranie działań z zakresu profilaktyki uzależnień czy organizowanie imprez środowiskowych promujących zdrowy styl życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group