Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 25 lat wymiany młodzieży

Poniedziałek, 10 października 2016, 16:48
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2016, 16:51
Autor: red
Świdnica: 25 lat wymiany młodzieży
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Od ćwierć wieku uczniowie I LO w Świdnicy mają możliwość przyjmowania do swoich domów rówieśników z partnerskich szkół – Wieland i Pestalozi Gymnasium z Biberach.

Do tej pory w wymianie szkolnej wzięło udział ponad 800 uczniów z Polski i Niemiec.

Jest to zawsze ciekawa przygoda, a wyjątkowe programy i wspólne przedsięwzięcia (m.in. gotowanie, śpiewanie, malowanie) przyczyniają się do nawiązywania wieloletnich przyjaźni. W Niemczech przyciąga zawsze wizyta na Oktoberfest w stolicy Bawarii – Monachium, katedra w Ulm z najwyższą wieżą kościelną świata czy rejs po Jeziorze Bodeńskim. U nas zachwyca Wrocław ze swoimi zabytkami, Góry Stołowe z niezwykłymi formami skalnymi czy świątynia Wang w Karpaczu. Tegoroczny wyjazd do Biberach był wyjątkowy.

Z okazji 25-lecia wymiany uczniowie i nauczyciele z obu miast zostali zaproszeni przez burmistrza Norberta Zeidlera do miejskiego ratusza, gdzie organizatorka wymiany Bożena Furmankiewicz otrzymała, w podziękowaniu za wieloletni trud, pierścień miasta, z życzeniami wspaniałych kolejnych 25 lat. Niech ta polsko-niemiecka przyjaźń trwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group