Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 25–latek oskarżony o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilii na szkodę 12 małoletnich

Czwartek, 19 grudnia 2013, 10:16
Aktualizacja: 10:17
Autor: red.
Region: 25–latek oskarżony o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilii na szkodę 12 małoletnich
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie skierował akt oskarżenia przeciwko 25–letniemu mieszkańcowi woj. lubelskiego zarzucając mu, że w okresie od jesieni 2011r. do września 2012r. doprowadził lub usiłował doprowadzić 6 chłopców poniżej 15 roku życia do wykonywania czynności seksualnych, zaś wobec 6 innych małoletnich za pośrednictwem sieci Internet składał propozycje wykonania czynności seksualnych, jednocześnie utrwalając te treści przy użyciu kamery zamieszczonej w telefonie komórkowym.

Śledztwo prowadzone było w tej sprawie na podstawie zawiadomienia rodziców jednego ze skrzywdzonych chłopców, który opowiedział o tym co się stało, będąc szantażowanym przez oskarżonego.

Ustalono, że oskarżony podawał się w sieci za 16-letnią Paulinę i w ten sposób nawiązywał kontakty z młodymi chłopcami (wśród których znaleźli się małoletni poniżej 15 roku życia), prowokując ich i nakłaniając do wykonywania czynności seksualnych, które nagrywał przy użyciu telefonu komórkowego. Śledztwo pozwoliło również na ustalenie, że od jesieni 2011r. do września 2012r. oskarżony doprowadził lub usiłował doprowadzić 6 chłopców poniżej 15 roku życia do wykonywania czynności seksualnych, mając z nimi bezpośredni kontakt.

Piotr B. został zatrzymany przez policję w dniu 14 listopada 2012r., a następnie na wniosek prokuratora dzierżoniowski sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowania, utrzymywane w początkowej fazie postępowania.

W wyniku sprawdzenia komputera oskarżonego ujawniono na dysku filmy i zdjęcia zawierające pornografię dziecięcą oraz ustalono, że rozpowszechniał on tego typu pliki w sieci Internet, w tym nagrane przez siebie filmy. Takie zachowania również stanowią przestępstwo i zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw, zaś swoje zachowania tłumaczył zwykłą ciekawością. W toku śledztwa uzyskano jednak opinie biegłych sądowych z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii, z których wynika, że u oskarżonego zachodzą zburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii.

Piotr B. złożył wniosek o skazanie go przez sąd bez przeprowadzenia rozprawy sam proponując dla siebie karę łączną 3 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 7 lat. Zobowiązał się również do podjęcia odpowiedniej terapii oraz poddał zakazowi kontaktowania się z osobami małoletnimi. Oskarżony nie był wcześniej karany sądownie.

Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, który oceni czy wniosek oskarżonego zasługuje na uwzględnienie, czy też konieczne będzie przeprowadzenie postępowania sądowego na zasadach ogólnych.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group