Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 37–letni świdniczanin oskarżony o podstępne utrwalanie wizerunku nagich współpracowników

Piątek, 2 sierpnia 2013, 10:32
Autor: red.
Świdnica: 37–letni świdniczanin oskarżony o podstępne utrwalanie wizerunku nagich współpracowników
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 37–letniemu mieszkańcowi Świdnicy, zarzucając mu podstępne utrwalanie wizerunku nagich współpracowników przy użyciu zamaskowanej kamery w pomieszczeniu toalety pracowniczej w jednej ze świdnickich restauracji.

W lutym 2013r. sześciu pracowników świdnickiej restauracji złożyło w prokuraturze zawiadomienie i wnioski o ściganie zatrudnionego w tym samym lokalu w charakterze DJ-a mężczyzny, który przy użyciu kamery zainstalowanej podstępnie w toalecie pracowniczej, utrwalał intymne części ich ciał podczas korzystania przez nich z toalety.

Fakt zamontowania kamery został przypadkowo odkryty przez jednego z pracowników restauracji. Po odtworzeniu zapisów z karty pamięci kamery, na jednym z filmów pokrzywdzeni rozpoznali mężczyznę zatrudnionego w lokalu w charakterze DJ-a, który nagrał się podczas czynności montowania i ustawiania urządzenia.

W dniu 14.02.2013r. oskarżony został zatrzymany przez policję, a prokurator po przedstawieniu zarzutów zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe w kwocie 3000 zł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, a fakt podstępnego zamontowania kamery tłumaczył tym, że chciał w ten sposób ustalić sprawcę kradzieży pieniędzy z jego portfela do jakiej doszło w grudniu 2012r.

Przestępstwo utrwalania wizerunku nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, przy użyciu w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Takiej samej karze podlega ten kto rozpowszechniania wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group