Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: 41. Konfrontacje Artystyczne Szkolnictwa Specjalnego za nami

Środa, 8 maja 2019, 13:06
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2019, 10:15
Autor: red
Strzegom: 41. Konfrontacje Artystyczne Szkolnictwa Specjalnego za nami
Fot. UM Strzegom
W Strzegomskim Centrum Kultury odbyły się 41. Konfrontacje Artystyczne Szkolnictwa Specjalnego organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu.

Koordynatorkami projektu były: p. Elżbieta Ruszkiewicz i p. Urszula Konieczna. Wszystkich zgromadzonych powitała ciepło i serdecznie p. Małgorzata Zaremba, dyrektor ZSS w Strzegomiu. Imprezę prowadziła niezastąpiona p. Elżbieta Pienio, dodając otuchy stremowanym wykonawcom i rozgrzewając brawami publiczność. Serdeczne podziękowania dla p. Krzysztofa Kalinowskiego - dyrektora SCK oraz p. Bogdana Ćwika - akustyka, dbającego o nagłośnienie i oświetlenie.

Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół "Kolorowa Tęcza" z DPS w Świebodzicach w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie". Zespół "Niepokorni" z DPS w Jaskulinie zaprezentował wzruszającą etiudę teatralną pt. "Żeby Polska była Polską!". Zespół "Quatro" składający się z przedstawicieli WTZ w Świdnicy zaśpiewał piosenki z repertuaru zespołów "Milano" , "Akcent" oraz przeboje "Sławomira". Natomiast uczestników WTZ w Strzegomiu reprezentował p. Andrzej Kwapisz w solowym występie. Barwny taniec z chustami w wykonaniu Zespołu "Tęcza" z ŚDS w Świdnicy podobał się wszystkim. Równie gromkie brawa zebrał debiutancki występ taneczny Zespołu "Motylki" ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, czyli grupy dziewcząt, których choreografką jest rodzic - p. Sandra Golińska. Uczeń kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzegomiu Wojciech Ogonowski zadeklamował wiersze o koziołeczku oraz o chorym kotku.

Przedszkole Specjalne reprezentowała Natalia Szczęsna, Laureatka Konkursu Recytatorskiego w Wałbrzychu. Wystąpiła z wierszykiem "Pani Zima".

Po części artystycznej był czas na przerwę i spożywanie drugiego śniadania w miłej atmosferze. Rozmowy przy kawie i herbacie to znakomita okazja do integracji! Nie zabrakło także wręczania prezentów na zakończenie, dyplomów oraz pamiątkowych statuetek, a także drobnych upominków wykonanych przez uczniów na zajęciach technicznych.

Do grona darczyńców 41. Konfrontacji Artystycznych należą: prezes Anika Trajder - Supermarket "Intermarche" w Strzegomiu, prezes Bogdan Kędzierski - RSP Tomkowice, Państwo Teresa i Jerzy Cichońscy - Piekarnia w Olszanach, Państwo Irena i Ryszard Krakowscy, p. Iwona Ryszawa oraz p. Robert Mazurkiewicz. Na zorganizowanie imprezy zostały przeznaczone środki finansowe Gminy Strzegom oraz Powiatu Świdnickiego w ramach realizacji zadania publicznego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group