Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 41. Rajd Świdnicki–KRAUSE z atrakcjami

Czwartek, 21 marca 2013, 15:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2013, 1:05
Autor: red.
Świdnica: 41. Rajd Świdnicki–KRAUSE z atrakcjami
Fot. archiwum
W środę, 20 marca zorganizowano konferencję prasową przed pierwszą rundą LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 41. Rajdem Świdnickim–KRAUSE. W spotkaniu w świdnickiej Wieży Ratuszowej uczestniczyli Prezydent Miasta Świdnicy Wojciech Murdzek, Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, Prezes Automobilklubu Sudeckiego i Dyrektor 41. Rajdu Świdnickiego–KRAUSE Roman Grygianiec oraz Paweł Pawlik, kierownik odcinka specjalnego „Świdnica”.

Podczas konferencji zaprezentowana została trasa tegorocznych zawodów, które inaugurować będą tegoroczne LOTOS Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Szczególną uwagę poświęcono organizacji prologu rozgrywanego po ulicach miasta Świdnicy, a także opinii zawodników po zeszłorocznej edycji rajdu. Rajdowy Mistrz Polski i zwycięzca poprzedniej edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE – Kajetan Kajetanowicz na potrzeby konferencji udostępnił nagranie swojego przejazdu z tej niezwykle medialnej próby.

Zaprezentowano również wystawę poświęconą Rajdowi dobywającemu się w Świdnicy od 1972 roku. Będzie ona dostępna dla wszystkich zwiedzających Wieżę Ratuszową już od najbliższego poniedziałku.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się również z nagraniem filmowym promującym tegoroczne zawody.

Zaprezentowano także działania Automobilklubu Sudeckiego i współorganizatorów Rajdu mające na celu popularyzację tego ważnego wydarzenia.

Trasa 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE
http://www.rajdkrause.pl/2013/index.php?level=page&id=211

Program 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE
http://www.rajdkrause.pl/2013/index.php?level=page&id=209

Rajd zaplanowano w dniach 12-14 kwietnia 2013 roku.

***

Dyrektor 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE Roman Grygianiec:
To dla nas bardzo ważna chwila i cieszymy się, że możemy zaprezentować wszystkim nasze szczegółowe plany dotyczące tegorocznej edycji Rajdu. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy z władzami miasta, powiatu i regionu, a także sponsorami tegorocznej edycji dzięki czemu możemy realizować tak ważne zamierzenie sportowe, które jest znane i rozpoznawalne w całym kraju. 41. Rajd Świdnicki-KRAUSE w tym roku otwiera cykl LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uwaga kibiców, mediów i miłośników motoryzacji w połowie kwietnia będzie skupiona na Świdnicy. To dla nas bardzo ważne i nobilitujące, a jednocześnie w świetny sposób pozwala promować nasze miasto i region. Myślę, że zapowiada się ciekawe sportowe widowisko. Start i meta na świdnickim Rynku, prolog otwierający zmagania zawodników, zmieniona trasa i liczne dodatkowe atrakcje spowodują, że w tych dniach naprawdę trudno się będzie nudzić. Serdecznie zapraszam wszystkich na 41. Rajd Świdnicki-KRAUSE, który rozpocznie się już 12 kwietnia 2013 roku.

***

Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek:
41. Rajd Świdnicki–KRAUSE przed nami. Dzięki dużemu wsparciu miasta prolog zostanie rozegrany na świdnickich ulicach, co pozwoli po raz kolejny kibicom rajdowym na obserwowanie sportowych zmagań. To również dobra okazja na przybliżenie mieszkańcom rajdowych emocji, bo nie każdy wyruszy na odcinki specjalne poza Świdnicą. Zachęcam do oglądania na żywo zmagań kierowców oraz sportowy doping w bezpiecznych warunkach. Przy tej okazji należą się szczególne podziękowania dla Romana Grygiańca, prezesa Automobilklubu Sudeckiego i dyrektora Rajdu oraz wszystkich angażujących się w to, by święto rajdowe miało swoje miejsce w Świdnicy.

(Karol Ferenc, rzecznik prasowy 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE)

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group