Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe mieszkania komunalne

Piątek, 25 sierpnia 2023, 11:54
Autor: red
Świdnica: Nowe mieszkania komunalne
Fot. UM Świdnica
W pierwszej połowie września, o prawie miesiąc wcześniej niż planowano, oddany zostanie do użytku nowy czterokondygnacyjny budynek komunalny przy ul. Świętego Brata Alberta 4 w Świdnicy.

Powstało 25 lokali mieszkalnych jedno, dwu i trzypokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Trzy z nich przystosowane są do zamieszkania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Przygotowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 2465,40 m2

- Zapewnienie oferty nowych mieszkań dla świdniczan jest dla mnie szczególnie ważne, przyczynia się bowiem do podniesienia komfortu życia w mieście oraz bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ich budowa to zadanie samorządów. Ale bez wsparcia rządowego to niemożliwe. Świdnica korzysta w tej sferze z programów Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie ma ważniejszej potrzeby niż zapewnienie dobrego lokum dla mieszkańców – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

O przydział mieszkania w pierwszej kolejności starać się będą mogły osoby umieszczone na listach mieszkalnych, zamian i wykwaterowań. Wnioski mogą także składać obecni najemcy mieszkań komunalnych, którzy posiadają udokumentowane dochody - spełniają kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej nr LII/527/23, czyli dochód na osobę wynosić musi od 1586,53 zł do 4442,30 zł. Osoby te nie mogą posiadać zaległości czynszowych. W zamian za możliwość otrzymania nowego lokalu najemcy będą musieli przekazać gminie obecnie zajmowane mieszkanie. Podstawowa stawka czynszu w nowych mieszkaniach komunalnych wynosi 11,95 zł/ m2 od której liczone są zwyżki 10% lub 15% w zależności od kondygnacji i standardu budynku.

Rekrutację prowadzi Wydział Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 74/856 28 77 lub 74/856 29 54 lub bezpośrednio w wydziale w pokoju 221. Prosimy o kontakt do końca sierpnia.

Przypomnijmy, że miasto na realizację inwestycji pozyskało 4 miliony 380 tysięcy złotych z Funduszu Dopłat, w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowlane Mirosław Wierzyk ze Świdnicy. Koszt prac to ponad 9 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group