Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 5 lat ŚDS

Piątek, 15 grudnia 2017, 17:38
Autor: red
Świebodzice: 5 lat ŚDS
Fot. UM Świebodzice
Okrągłą rocznicę 5–lecia istnienia świętował Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach.

To placówka terapeutyczna dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uroczyste spotkanie odbyło się w czwartek 14 grudnia w Miejskim Domu Kultury.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radna Zofia Marek, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Aldona Górska a także uczestnicy ŚDS, ich rodzice i terapeuci.
- Staramy się tworzyć naszym uczestnikom drugi dom, miejsce, w którym czują się bezpiecznie, do którego zawsze mogą przyjść – mówiła Izabela Gaweł, kierownik ośrodka. – Jak w prawdziwej rodzinie: czasami się kłócimy, czasami płaczemy, ale zawsze staramy się rozmawiać i szukać wyjścia z problemu.

- Już sama nazwa Środowiskowy Dom Samopomocy wskazuje, jaka tu panuje atmosfera, bliskość, wzajemna życzliwość: jak w domu – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że udało się w Świebodzicach stworzyć miejsce, w którym osoby, które do tej pory pozostawały w swoich czterech ścianach, mogą się spotkać, nauczyć wielu nowych rzeczy, poznać innych. Poczuć, że są ważną częścią społeczności naszego miasta. Za to składam serdeczne podziękowania kadrze i terapeutom.

Jak na jubileusz przystało, był imponujący tort, balony i występy uczestników ŚDS. W tym roku placówka poszerzyła swoją działalność i dzięki pozyskanym dotacjom mogła przyjąć kolejne 5 osób. W sumie z ŚDS korzysta 20 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group