Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 50 lat temu powiedzieli sobie "TAK"

Sobota, 24 listopada 2018, 9:21
Autor: red
Żarów: 50 lat temu powiedzieli sobie "TAK"
Fot. UM Żarów
Znali się od dziecka, razem też uczęszczali do Szkoły Powszechnej w Bukowie, ale prawdziwe uczucie pojawiło się później. Dla Haliny i Henryka Rycerz minęło już 50 lat, odkąd połączyli swój los węzłem małżeńskim. Wczoraj, w obecności najbliższej rodziny i zaproszonych gości odnowili przysięgę małżeńską.

Para odznaczona została również medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczył je małżonkom Halinie i Henrykowi Rycerz burmistrz Leszek Michalak. Jubilaci otrzymali także życzenia, pamiątkowe dyplomy i upominki.
- Cieszę się bardzo, że od momentu wypowiedzenia sakramentalnego "TAK" trwacie Państwo nieprzerwanie i niestrudzenie razem, oddani sobie i najbliższym - we wspólnym życiu, przeżywając wiele wspaniałych i radosnych chwil, ale także doświadczając trosk i problemów życia codziennego. Życzę Państwu dużo zdrowia oraz tyle samo radości w otoczeniu kochającej rodziny - składał gratulacje dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Michalak.

Halina i Henryk Rycerz sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie 50 lat temu. Pobrali się w 23 listopada 1968r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żarowie, przyrzekając sobie miłość, szacunek i przyjaźń. Nowożeńcy zamieszkali w domu rodzinnym Pana Henryka, który zawsze dbał, aby jego rodzinie niczego nie zabrakło. Ciężko pracował w kolejnych zakładach pracy. Najpierw w Elektronicznych Zakładach Elbro we Wrocławiu, a później w Częstochowskiej Firmie Budex, wyjeżdżał w ramach delegacji do Czechosłowacji i Estonii. Był ceniony jako bardzo dobry pracownik z zakresu prac budowlanych. Przez pewien czas przebywał na rencie, aż w końcu przeszedł na zasłużoną emeryturę. Pani Halina po ślubie zajmowała się prowadzeniem domu i wychowaniem syna Piotra i córki Natalii. Gdy dzieci podrosły podjęła pracę w Barze Gastronomicznym w Świdnicy. Kulinaria były zawsze jej pasją.

Państwo Rycerz zawsze żyli na rzecz lokalnej społeczności, dając z siebie, jak najwięcej innym ludziom. Pan Henryk należał i należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowie, drugą kadencję jest sołtysem Bukowa, uczestniczy w życiu Parafii, jako członek Rady Parafialnej. Pani Halinka zaś czynnie uczestniczy w pracach Koła Gospodyń swojej wsi. Dumą Państwa Rycerz są ich dzieci, 4 wnuków: Sylwia, Sebastian, Patrycja, Marek i prawnuczęta: Julia, Hubert, Inga, Hania i Zosia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group