Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 50 lat w miłości

Niedziela, 22 stycznia 2017, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Żarów: 50 lat w miłości
Fot. UM Żarów
Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku.

Przysięgi dochowali do dnia dzisiejszego i w tym roku świętowali jubileusz złotych godów. Z tej okazji para odznaczona została medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczył je małżonkom Zuzannie i Grzegorzowi Mrówka burmistrz Leszek Michalak. Jubilaci otrzymali także życzenia, pamiątkowe dyplomy i upominki.
- Jesteście Państwo wzorem do naśladowania. Pokazujecie, że dziś w trudnych czasach można utrzymać rodzinę. Współcześnie młode rodziny napotykają na swojej drodze różne problemy i szybko się rozpadają. Wy jesteście namacalnym dowodem na to, że można przetrwać dobre i złe chwile razem. Bo trwałe i stabilne małżeństwo to podstawa stałej i stabilnej rodziny - mówił burmistrz Leszek Michalak składając jubilatom życzenia.

Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że "nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo były zgodne, szczęśliwe i trwałe". Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.

Zuzanna i Grzegorz Mrówka sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie dokładnie 50 lat temu. Ślub wzięli po roku narzeczeństwa 27 sierpnia 1966 roku, a niedługo potem 30 kwietnia 1967 roku przysięgali sobie dozgonną miłość w Kościele w Bukowie. Doczekali się dwóch synów Mariusza i Adama oraz troje wnucząt. Z niecierpliwością oczekują teraz na kolejnego wnuka. Dziś małżonkowie są na zasłużonych emeryturach. Wielką pasją pana Grzegorza jest pszczelarstwo, a pani Zuzanny ogród, warzywa i kwiaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group