Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 50–lecie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach

Niedziela, 25 września 2016, 8:39
Autor: red
Świebodzice: 50–lecie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Gromkie "Sto lat", naręcza kwiatów, prezenty, rozświetlony blaskiem świeczek piętrowy tort, stoły zastawione przysmakami i jak na każdych urodzinach, licznie zaproszeni goście – w takiej scenerii 50. rocznicę utworzenia koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach świętowali jego członkowie wraz z towarzyszącymi im tego dnia przyjaciółmi i sympatykami.

Urodzinowa uroczystość odbyła się w środę, 21 sierpnia, w dawnym klubie "Włókniarz" - siedzibie zarządu rejonowego PZERiI. W tym szczególnym dniu, członkom Związku, aktualnym oraz byłym, a obecnym na obchodach jubileuszu, towarzyszyli licznie zaproszeni goście. Wśród świętujących 50. rocznicę funkcjonowania największej organizacji pozarządowej zrzeszającej osoby w wieku senioralnym w naszym mieście uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Henryk Sawa, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Piotr Zalewski, Bogusław Krzysztofowicz - przyjaciel i dobrodziej przedsięwzięć realizowanych przez świebodzicki oddział Związku, Ilona Szczygielska kierownik Wydziału Promocji, a także osoby, które przez lata działalności współtworzyły struktury związku, świadcząc wolontariacką pracę w ramach jego struktur.
- Dziękuję, że zebraliśmy się tutaj, by uczcić 50. rocznicę powstania związku. Pół wieku działalności to bardzo dużo podjętych działań, turnusy wczasowe, imprezy integracyjne i akcje pomocowe dla naszych członków. Wierzę, że czeka nas kolejnych 50 owocnych lat - powiedział do zebranych Jan Welc, przewodniczący PZERiI w Świebodzicach, który jest najdłużej urzędującym przewodniczącym w historii tutejszego koła. Spośród 50-letniej historii, od 20 lat Związek rozwija się pod jego kierownictwem.

Jako, że okazja do świętowania była wyborna, nie zabrakło również dobrego humoru. Żartem podczas składania gratulacji zwrócił się do zebranych burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
- Pamiętajcie szanowni państwo, 50 lat to nie jest jeszcze wiek emerytalny. Mam nadzieję, że tak, jak mówił pan Jan Welc, czeka was jeszcze drugie tyle, a może i jeszcze więcej, kolejnych działań, bo energii wam do tego nie brakuje - wypowiadając te słowa burmistrz wręczył na ręce przewodniczącego Jana Welca oraz sekretarza związku, pani Haliny Kiel, okazały bukiet, jubileuszowe życzenia i urodzinowy tort.

Po części oficjalnej, przemówieniach i wręczeniu okolicznościowych odznaczeń dla najdłużej działających członków Związku, przyszedł czas na biesiadę. Zebranych ze sceny bawili swoimi występami przedstawiciele różnych pokoleń. Nie zabrakło bowiem ani działającego przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów chóru Akord, ani zaprzyjaźnionych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie obydwu placówek oświatowych przedstawili bardzo interesujące programy artystyczne, jeden z nich zatytułowany był "Od maluszka do staruszka".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group