Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 313
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

65 lat świebodzickich filatelistów

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 14 listopada 2015, 12:44
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Polski Związek Filatelistów Koło nr 1 w Świebodzicach im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki świętuje w tym roku jubileusz 65–lecia istnienia. Koło w Świebodzicach jest najstarszym w Polsce. Z tej okazji miłośnicy filatelistyki organizują II SYMPOZJUM FILATELISTYCZNE, które odbędzie się w niedzielę, 15 listopada, w Miejskim Domu Kultury.

W programie spotkania jest wręczenie okolicznościowych odznaczeń, a także interesujące wystąpienia członków PZF. Usłyszeć będzie można m. in. referat poświęcony historii Koła autorstwa Zbigniewa Gałusińskiego, pasjonatów filatelistyki może także zainteresować wykład prof. Krzysztofa Jaworskiego pt: Propagandowe pocztowe kasowniki okolicznościowe niemieckiej III Rzeszy w czeskiej i morawskiej części Sudetów w latach 1938-1945. Na koniec Jerzy Gibek przedstawi ciekawą historię Ostemplowania przesyłek pocztowych przewiezionych ambulansem pocztowym kursującym w drugiej połowie XIX w. na linii kolejowej Wrocław – Świebodzice - Wrocław.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 14:00.

Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia II Wystawy Zegarów Gustava Beckera która czynna będzie do niedzieli, 15 listopada, do godz. 15:00, w sali reprezentacyjnej MDK.

Autorami okolicznościowego datownika są Tadeusz Gawlicki i Paweł Dziurzyński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group