Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierżoniów: 7000 porcji marihuany i ciastka

Wtorek, 12 sierpnia 2014, 11:10
Aktualizacja: 11:12
Autor: red.
Dzierżoniów: 7000 porcji marihuany i ciastka
Fot. KWP Wrocław
Dzierżoniowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli sprzęt do jej przetwarzania. Zatrzymano dwie osoby związane z tym procederem.

8 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie miasta mogą znajdować się spore ilości narkotyków. W trakcie realizacji sprawy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie i posiadanie ich znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych i mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 7 tysięcy handlowych porcji. Policjanci znaleźli także 90 ciastek nasączonych wywarem uzyskanym z przetwarzania tego narkotyku oraz blisko 24 gramy haszyszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód jednego z zatrzymanych oraz pieniądze w kwocie 3000 złotych pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

W toku czynności okazało się, że ujawniona marihuana pochodzi z uprawy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych na nieużytku rolnym w okolicach miasta. Policjanci zabezpieczyli na tej plantacji 30 krzewów konopi o różnej fazie wzrostu, a także sprzęt do podlewania.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące przetwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków, dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy konopi. Wobec niego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego mężczyzny zastosowano dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group