Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1182
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: 70–lecie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie

Środa, 7 grudnia 2016, 11:35
Autor: red
Pastuchów: 70–lecie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Podwójne święto obchodziła społeczność szkoły w Pastuchowie, która od 2012 r. za patrona obrała sobie Św. Mikołaja biskupa z Mitry. 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja, szkoła obchodzi więc co roku.

Dodatkowo jednak, w tym roku przypadła 70. rocznica utworzenia szkoły w Pastuchowie. Okazja do świętowania była więc niebywała.

Do wspólnego przeżycia tego wydarzenia zaproszeni zostali byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zabrakło również przedstawicieli władz gminy na czele z Burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem, Przewodniczącym Rady Powiatu Świdnickiego Krzysztofem Sołtysem i dyr. Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej w jednej osobie, Wicestarostą Powiatu Świdnickiego Zygmuntem Worsą. Przybyli również księża proboszczowie, dyrektorzy pozostałych placówek z terenu gminy, przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego, dobroczyńcy szkoły, rodzice uczniów i mieszkańcy.

Uczniowie i nauczyciele uczcili ten dzień pięknym, okolicznościowym apelem. Wśród aktorów nie zabrakło rzecz jasna postaci Świętego Mikołaja. Na wszystkich przybyłych ogromne wrażenie wywarł pokaz zdjęć z minionych lat. Historia 70 lat pokazana na starych fotografiach ożywiła wspomnienia. Po przedstawieniu przyszedł czas na krótkie okoliczne przemówienia, gratulacje i życzenia. Święty Mikołaj dla byłych i obecnych pracowników, a przede wszystkim dla wszystkich uczniów przygotował prezenty, które rozdał na zakończenie oficjalnej części uroczystości. Byłoby to niemożliwe, gdyby Świętemu Mikołajowi nie pomogła firma Przedsiębiorstwo Recyklingu Odpadów i Przetwarzania oddziała w Pastuchowie, której należą się serdeczne podziękowania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group