Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 935 porcji handlowych narkotyków nie trafi na rynek

Czwartek, 8 września 2016, 17:53
Autor: red
Świdnica: 935 porcji handlowych narkotyków nie trafi na rynek
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci przechwycili 39 gramów amfetaminy, 13 gramów marihuany i 48 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie mefedron.

Na początku września w okolicach Świdnicy, funkcjonariusze Wydziału Prewencji tutejszej jednostki, realizując informację operacyjną, zatrzymali poruszającego się samochodem m-ki VW Golf, 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie oraz handel narkotykami i dopalaczami. Informacja okazała się bezbłędna. Przy wymienionym i w pojeździe policjanci znaleźli niedozwolone substancje, po czym przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam policjanci natrafili na kolejną partię środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie zabezpieczono należące do zatrzymanego substancje w postaci 39 gramów amfetaminy, 13 gramów marihuany i 48 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie mefedron. Z ilości tych można wydzielić około 935 porcji handlowych narkotyków. Ponadto w mieszkaniu podejrzewanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz pakiet woreczków strunowych służących do porcjowania niedozwolonych substancji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Teraz 29-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group