Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aglomeracja trzyma rękę na pulsie

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:39
Autor: red
Świebodzice: Aglomeracja trzyma rękę na pulsie
Fot. UM Świebodzice
Gmina Świebodzice była gospodarzem kolejnego spotkania Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W poniedziałek, 22 sierpnia, burmistrz Bogdan Kożuchwicz gościł 21 szefów gmin, tworzących Aglomerację.

Witając uczestników burmistrz Bogdan Kożuchowicz nawiązał do koncepcji świebodzickiego lotniska dyspozycyjnego.
- Zarówno podczas oficjalnych spotkań, jak i wydarzeń typu Piknik Lotniczy, który świeżo za nami, podkreślam znaczenie naszego lotniska w kontekście właśnie Aglomeracji Wałbrzyskiej i potrzeb komunikacyjnych – podkreślał gospodarz spotkania.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – lider AW zaapelował do gmin o wsparcie starań Świebodzic w budowie lotniska.

Głównym tematem posiedzenia komitetu było przedstawienie bieżących informacji dotyczących ogłoszonych oraz planowanych w najbliższym czasie konkursów, realizowanych w ramach ZIT AW przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Bożena Dróżdż – dyrektor IPAW – Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej przekazała uwagi dotyczące pierwszych naborów, wskazała także błędy, jakie popełniają beneficjenci i na co trzeba uważać przygotowując wniosek.

Szefowie gmin-członków AW dyskutowali również nad nowym naborem na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Nabór wniosków miał ruszyć już w marcu, ale jest szansa, że ponownie ruszy 30 września i tak jak w poprzednich ustaleniach, liderem projektu będzie Wałbrzych. W projekcie będzie uczestniczyło 14 gmin, w tym Gmina Świebodzice. Do tej pory w Świebodzicach zgłosiło się 45 właścicieli obiektów, którzy mają już wykonane audyty, jest też spora grupa mieszkańców zainteresowana tą tematyką.

O szczegółach i terminach ponownego naboru będziemy informować za pośrednictwem portalu miejskiego www.swiebodzice.pl, Gazety Świebodzickiej oraz profilu miasta na Facebooku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group