Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akademia Nauki – Razem odczarujmy matematykę

Niedziela, 23 września 2018, 9:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 10:15
Autor: red
Świdnica: Akademia  Nauki  – Razem odczarujmy matematykę
Fot. organizatorzy
Za nami kolejne bezpłatne lekcje pokazowe. Tym razem poznawaliśmy “królową nauk” – matematykę. W lekcjach pokazowych udział wzięły dzieci wieku od 7 do 11 roku życia.

Celem naszych zajęć jest rozbudzanie wyobraźni i intuicji matematycznej u dzieci tak, aby z łatwością potrafiły zobrazować ilości kryjące się za liczbami, dostrzegały między nimi powiązania i regularności oraz samodzielnie podejmowały się rozwiązywania ambitnych zadań. Pokazujemy, że matematyka nie musi być ani nudna ani trudna, a podczas szukania rozwiązań można się świetnie bawić.

Jesteśmy przekonani, że początek edukacji to doskonały czas na rozwijanie talentów. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczynają lubić matematykę i później doskonale radzą sobie z nią w szkole. Nasze programy przygotowane są w oparciu o dające świetne wyniki metodę Math Circle, której autorami są naukowcy z Uniwersytetu Harvarda – Ellen i Robert Kaplanowie. Technika ta sprawia, że dzieci odkrywają swoją wewnętrzną logikę i zaczynają nieschematycznie myśleć. Za pomocą gier i zabaw uczą się dobrze rozumieć działania arytmetyczne i biegle rachować. Jednak najważniejszym elementem tej metody jest rozwijanie w dzieciach zdolności samodzielnego rozwiązywania problemów logicznych i matematycznych, które rozbudzają ich intuicję matematyczną i umiejętność myślenia. Filarami naszych programów są metody pracy z dziećmi autorstwa Marii Montessorii, wprowadzamy również matematykę Wedyjską oraz naukę szybkiego liczenia za pomocą Sorobanu -liczydła japońskiego.

Biegłość w matematyce trzeba wypracować bez względu na to czy dziecko czuje się matematycznie zdolne czy nie, a dzięki stosowanym przez nas metodom nauka tej wymagającej dziedziny staje się nie tylko łatwizną, ale i świetną zabawą. Naszym zdaniem każde dziecko posiada potencjał i każde może dobrze się uczyć. Pozwólmy więc naszym dzieciom rozwinąć skrzydła.

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na Dni Otwarte w Akademii Nauki i bezpłatne lekcje pokazowe. Pokażemy Wam w jaki sposób możemy rozwinąć zdolności matematyczne dziecka oraz wzmocnić jego poczucie własnej wartości.

Harmonogram lekcji pokazowych na stronie www.akademianukiswidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group