Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach

Piątek, 27 stycznia 2012, 13:32
Aktualizacja: 13:32
Autor: red
Region: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach
Fot. red
Każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Nawet najmniejsza ilość środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Dlatego, od godzin porannych 27 stycznia 2012 roku do rana dnia następnego, dolnośląscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”.

Akcja realizowana jest na dolnośląskich drogach. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu osób prowadzących pojazdy, a będących pod wpływem tych środków. W działaniach tych funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zwracają m. in. baczną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, a także stan techniczny pojazdów.

Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów.

PRZYPOMINAMY: Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group