Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu świdnickiego

Środa, 14 sierpnia 2013, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: red.
powiat świdnicki: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu świdnickiego
Fot. archiwum
Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Dlatego od godzin porannych dziś na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”.

Już od godz. 6.00 na najważniejszych drogach powiatu świdnickiego policjanci prowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzają również stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci również dyscyplinują kierowców łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania.

Przypomnijmy

Osobie, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat
pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group