Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja „Czerwone oznacza – STOP!”

Sobota, 5 grudnia 2015, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 6 grudnia 2015, 12:15
Autor: opr.red.
Świdnica: Akcja „Czerwone oznacza – STOP!”
Fot. www.sm.swidnica.pl
Mając na uwadze coraz więcej informacji dotyczących potrąceń pieszych przez pojazdy, Straż Miejska wraca do działań skierowanych na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

W dniu 1 grudnia Straż Miejska w Świdnicy ponowiła kontrole przechodzenia pieszych przez jezdnię w miejscach, gdzie jest to regulowane sygnalizatorami świetlnymi. Obserwacją objęto przejście przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Łukową.

Kontrola tego miejsca, która trwała półtorej godziny, skutkowała ujawnieniem ośmiu przypadków przejścia pieszego na czerwonym świetle. Niektórzy nie baczyli nawet na przejeżdżające pojazdy, próbując je ominąć lub wymuszając ich nagłe zatrzymanie.

W stosunku do osób, które dopuściły się takiego zachowania wszczęto czynności na podstawie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz zastosowano środki oddziaływania wychowawczego na podstawie kodeksu wykroczeń.
Informujemy, że czas oczekiwania na zielone światło w tym konkretnym miejscu to 1 minuta i 5 sekund. Czy zatem jedna minuta zmieni twoja życie, czy warto aż tak się spieszyć?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group