Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat swidnicki: Akcja ”Odblask” na terenie powiatu świdnickiego

Czwartek, 10 marca 2016, 16:24
Aktualizacja: 20:26
Autor: opr.red.
powiat swidnicki: Akcja ”Odblask” na terenie powiatu świdnickiego
Fot. red.
Chcąc zapewnić należyty poziom bezpieczeństwa zarówno pieszym jak i kierującym pojazdami, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy przeprowadzą w dniu dzisiejszym. w godz. 19:00–23:00 na terenie powiatu świdnickiego akcję pn. „Odblask”.

Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. 10 marca br. policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzą wzmożone działania kontrolne, podczas których reagować będą na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami. W szczególności funkcjonariusze zwrócą uwagę na stosowanie przez osoby piesze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych.

PRZYPOMINAMY, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group