Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Akcja trwa

Piątek, 25 czerwca 2021, 13:07
Autor: red
Świebodzice: Akcja trwa
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach trwa akcja informacyjno–edukacyjna "Pomóż Mi". Włączyły się w nią placówki oświatowe. Poniżej przedstawiamy informację ze spotkania przesłaną przez Szkołę Podstawową nr 2.

We wtorek, 22. czerwca do akcji informacyjno - promocyjnej ważnego gestu „POMÓŻ MI” włączyła się nasza szkoła przy współudziale kuratora - Macieja Więcka - prowadzącego zajęcia z klasami II-VIII!

Międzynarodowy znak ,,POMÓŻ MI’’ jest dyskretnym sygnałem, że dzieje się coś niedobrego i potrzebujemy pomocy. Nie jest skomplikowany i w każdym języku i kulturze oznacza to samo, to wezwanie o pomoc zrozumiałe na całym świecie. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w internecie. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video.

Na Hali Sportowej dobrym duchem spotkania była Anna Pepera-Wojkowska – szkolna pedagożka – wspierająca naszego gościa w prelekcji i zabawach mających na celu utrwalić nabytą na zajęciach umiejętność posługiwania się znakiem – gestem.

Uczniowie dostrzegli potrzebę istnienia takiej międzynarodowej umowy społecznej i chętnie uczestniczyli w licznych scenkach aranżowanych przez prowadzących.

Nad organizacją całości i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał, przy wydatnej pomocy Grzegorza Schabowskiego Waldek Grochowski – pedagog szkolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group