Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja zima

Środa, 24 listopada 2021, 9:56
Autor: red
Świdnica: Akcja zima
Fot. UM Świdnica
Nie bądźmy obojętni, gdy gdzieś w pobliżu, w sąsiedztwie marzną ludzie. Pomóżmy im w miarę naszych możliwości. Nasza wrażliwość na drugiego człowieka i życzliwa postawa mogą uratować komuś życie. Przekazanie informacji pracownikom służb społecznych pozwoli na zorganizowanie pomocy, która może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom.

Informacje o osobach bezdomnych, przebywających w ogródkach działkowych, zniszczonych budynkach bez ogrzewania, na klatkach schodowych, mieszkańcy Świdnicy mogą przekazywać, również anonimowo, całą dobę do Straży Miejskiej pod numerem alarmowy 986. Prosimy o reagowanie także wtedy, gdy osoby te są pod wpływem alkoholu.

Można kontaktować się z Policją za pomocą aplikacji - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępniona jest kategoria: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Policjanci proszą, aby wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i dodawać opisy, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów i innych służb do osób potrzebujących.

Prosimy, by świdniczanie zwracali baczniejszą uwagę i pomagali swoim sąsiadom, jeśli mają taką możliwość. Informacje o osobach, które nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć swoich potrzeb (chodzi szczególnie o osoby starsze, samotne czy z niepełnosprawnością) proszę przekazywać w godzinach 8.00 – 15.00 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, tel. 74 640-28-88, 74 640-28-89.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystępuje po raz kolejny do realizacji projektu społeczno - socjalnego pn. ”Przetrwać zimę”. Rozpoczął się on od akcji informacyjnej w formie ulotek i plakatów. Ulotki zawierają informacje o miejscach uzyskania wsparcia dla osób bezdomnych. Prowadzone są również regularne patrole miejsc niezamieszkałych (pustostanów, piwnic, działek, terenów zielonych, parków, nabrzeży rzeki) przez pracowników socjalnych, funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji.

Działania pracowników socjalnych skoncentrowane są przede wszystkim na motywowaniu do skorzystania z placówek noclegowych, zapewnianiu gorącego posiłku i ciepłej odzieży oraz obuwia, pomoc w zapewnieniu niezbędnych leków. Zespół ds. Osób Bezdomnych przy ul. Westerplatte 47 prowadzi punkt wydawania gorących napojów dla osób bezdomnych (od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy, tj. 7.30- 15.30).

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Świdnicy z apelem o wrażliwość i reagowanie na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu osób wymagających wsparcia, narażonych na działania niskich temperatur.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group