Czytających: 1661

IV-liga piłkarska: AKS lepszy od Sokoła Wielka Lipa

Niedziela, 9 października 2011, 23:43
Aktualizacja: 23:44
Po dwóch porażkach kolejne punkty w IV–ligowych rozgrywkach wywalczył beniaminek AKS Strzegom, pokonując 1:0 Sokoła Wielka Lipa. Sytuacja naszego zespołu wciąż jest jednak nienajlepsza, z dorobkiem 12 punktów cały czas znajdujemy się w strefie spadkowej.

Od początku spotkania widać było, że gospodarze zdają sobie sprawę z wagi tego meczu. Gospodarze atakowali, pragnąc za wszelką cenę zgarnąć komplet punktów. Świetne okazje w drugiej części gry mieli Konarski i Burszta, ale wynik cały czas był bezbramkowy – aż do 84. minuty. Na sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Burszta po raz kolejny znalazł się w dobrej sytuacji i wygrał pojedynek jeden na jednego z golkiperem rywali. AKS Strzegom pokonał 1:0 Sokoła Wielka Lipa i z 12 punktami na koncie plasuje się na czternastej lokacie w tabeli, tracąc jednak tylko punkt do bezpiecznej strefy.

AKS: Główka, Bęś, Lenio, Buryło, Burszta, Wiśniewski, Konarski, Kozioł, Borkowski, Kotlarz, Bandurski oraz Trawka, Arendarczyk, Gmurczyk, Serkies