Czytających: 1994

IV-liga piłkarska: AKS traci dystans do czołówki

Środa, 28 sierpnia 2013, 22:59
Aktualizacja: 1:05
To nie jest wymarzony start sezonu dla drużyny AKS–u Strzegom uważanej za jednych z głównych pretendentów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół Jarosława Krzyżanowskiego przegrał już trzecie z czterech rozegranych spotkań, tym razem 0:2 u siebie z rezerwami Miedzi Legnica.

Gospodarze przystępowali do tego pojedynku osłabieni brakiem kontuzjowanego bramkarza Trawki i grającego trenera Krzyżanowskiego. Jakby tego było mało za czerwoną kartkę pauzować musiał też Sudoł. Od pierwszych minut przewagę mieli goście zdobywając dwa gole w pierwszej odsłonie autorstwa Szczepaniaka i Zielińskiego. Od 54. minuty miejscowi musieli ponadto grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką za krytykowanie pracy arbitra ukarany został Traczykowski. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie, trzy punkty pojechały do Legnicy po wygranej rezerw Miedzi 2:0.

AKS Strzegom – Miedź II Legnica 0:2 (0:2)

AKS: Kretkowski, Wiśniewski, Bęś, Pospiszyl, Marszałek, Domaradzki, Buryło, Chmura, Traczykowski, Borkowski, Bodniewicz oraz Radom, Diduszko, Kruk, Sobczak