Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu gwałcicielowi ze Świebodzic

Wiadomości: Świebodzice/Świdnica
Czwartek, 20 grudnia 2012, 17:53
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2012, 11:45
Autor: red.
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego (Świebodzice), zarzucając mu, że w okresie od 2007r. do stycznia 2012r. wielokrotnie dopuszczał się wobec małoletniego (poniżej 15. roku życia) mieszkańca tej samej miejscowości czynności seksualnych, zmuszał go do wykonywania takich czynności i doprowadzał chłopca do obcowania płciowego, stosując wobec niego przemoc i groźbę.

Oskarżonemu zarzucono także, że w okresie od 2011 do 2012 roku za pośrednictwem sieci Internet składał propozycje poddania się czynnościom seksualnym 17 małoletnim chłopcom, mieszkającym na terenie całego kraju.

Śledztwo w tej sprawie wszczęte zostało na postawie zawiadomienia złożonego przez matkę jednego z chłopców, którym oskarżony za pośrednictwem urządzenia Skype oraz portalu „Nasza klasa” składał propozycje poddania się lub wykonania czynności seksualnych.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że Krystian N. w 2007 roku nawiązał za pośrednictwem Internetu znajomość z mieszkańcem tej samej miejscowości, który był wówczas uczniem 5 klasy szkoły podstawowej. Po pewnym czasie zaproponował chłopcu spotkanie u siebie w domu, gdzie początkowo spędzali czas głównie grając w gry komputerowe. Po zdobyciu zaufania chłopca oskarżony zaczął wykorzystywać go seksualne, w tym doprowadzając do obcowania płciowego.

W dniu 28.03.2012r. przeprowadzono przeszukanie w miejscu zamieszkania Krystiana N., w toku którego zabezpieczono m.in. dysk twardy jego komputera. Tego samego dnia oskarżony został zatrzymany przez policję i od tego czasu pozostaje tymczasowo aresztowany.

Oskarżonemu za gwałt popełniony na osobie poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Ponieważ czyn ten stanowi zbrodnię sprawę będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Świdnicy.

(swidnica.po.gov.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group