Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Akt oskarżenia przeciwko 37–letniemu zabójcy żony

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 13:39
Aktualizacja: 13:43
Autor: red
REGION: Akt oskarżenia przeciwko 37–letniemu zabójcy żony
Fot. red
Prokurator Rejonowy w Kłodzku oskarżył tymczasowo aresztowanego 37–letniego Rafała S. mieszkańca Kłodzka  o zabójstwo swojej żony. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia 2016 roku w Kłodzku w mieszkaniu zajmowanym przez oskarżonego, jego żonę i 6-letniego syna. Oskarżony w godzinach wieczornych bez wyraźnego powodu rzucił się z nożem kuchennym na swoją żonę i zadał jej, jak wynika z sekcji zwłok, ponad trzydzieści ran kłutych i ciętych znajdujących się na całym ciele, w tym dwie rany cięte szyi i 12 ran kłutych umiejscowionych na tułowiu. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzona zmarła.

Świadkiem tego zdarzenia był sześcioletni syn pokrzywdzonej i oskarżonego.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony był wcześniej karany, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za posiadanie środków odurzających.

W wyniku przeprowadzonych badań we krwi oskarżonego stwierdzono obecność środka będącego tak zwanym dopalaczem. 

Prokurator przyjął, że Rafał S. działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa swojej żony oraz mając na względzie ilość i charakter zadanych pokrzywdzonej obrażeń – ze szczególnym okrucieństwem.

W toku śledztwa Rafał S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Oskarżonemu za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group