Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akt oskarżenia przeciwko pijanemu pracownikowi PKP

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 22:15
Aktualizacja: 22:16
Autor: red.
Świdnica: Akt oskarżenia przeciwko pijanemu pracownikowi PKP
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko 30–letniemu mieszkańcowi Strzegomia, który 10 stycznia 2013 roku pełnił funkcję nastawniczego na stacji kolejowej w Rogoźnicy będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2,4 promila alkoholu we krwi.

W toku śledztwa ustalono, że feralnego dnia oskarżony miał wykonywać czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pociągów towarowych i osobowych na trasie Rogoźnica – Strzegom, w tym polegające na układaniu drogi przebiegu na wjazd i wyjazd dla pociągów w kierunku Strzegomia ze stacji Rogoźnica oraz sterowania ruchem na tej stacji.

Do pracy oskarżony stawił się w godzinach rannych, będąc nietrzeźwym, w wyniku czego po objęciu stanowiska pracy zasnął i przez ponad dwie godziny nie odbierał telefonów w tym od dyżurnej ruchu. Około godziny 10.00 na stację Rogoźnica, gdzie pełnił służbę oskarżony, przyjechał zawiadowca stacji Jaworzyna Śląska, zaalarmowany przez dyżurną ruchu oraz wezwany przez przełożonych patrol policji.

Oskarżony został poddany badaniu przy użyciu alkomatu, który wykazał zawartość 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W pobranej następnie próbce krwi stwierdzono zawartość alkoholu w stężeniu 2,4 promila. Policjanci ujawnili przy oskarżonym również 4,37 grama marihuany.

Swoim zachowaniem i niewykonywaniem ciążących na nim obowiązków i czynności, oskarżony stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa sterowania ruchem kolei na stacji w Rogoźnicy, a tym samym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu kolejowym.

Mieszkańca Strzegomia oskarżono również o posiadanie wbrew przepisom ustawy środka odurzającego oraz znieważenie ratownika medycznego podczas udzielania mu pomocy medycznej na terenie Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

Za zarzucone oskarżonemu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group