Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Aktywna młodzież

Niedziela, 30 października 2022, 13:39
Autor: red
Gmina Dobromierz: Aktywna młodzież
Fot. UG Dobromierz
Młodzieżowa Rada Gminy Dobromierz ponownie wybrana.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz VI kadencji odbyła się 24 października br. w Szkole Podstawowej w Roztoce. Członkowie Młodzieżowej Rady, delegowani ze szkół w Roztoce, Gniewkowie i Dobromierzu, otrzymali z rąk zastępcy wójta Moniki Borysewicz zaświadczenia o wyborze oraz przystąpili do ślubowania.

Młodzi radni w głosowaniu wybrali prezydium rady, czyli przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz sekretarza. Przewodniczącą została Julia Blatkowska, wiceprzewodniczącymi Marika Danaj i Marcin Banasiak, a sekretarzem Jakub Wybraniec.

Podczas pierwszego posiedzenia odbyły się warsztaty obejmujące zaprojektowanie fiszek do Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Szlakiem Granitu” na lata 2023-2027, które poprowadził prezes stowarzyszenia – Krystian Ulbin.

Młodzi samorządowcy omawiali również liczne pomysły na działania, które będą uwzględniać w kalendarzu prac rady. Dyskutowali m.in. o organizacji imprez kulturalnych i sportowych, sposobach na integrację i skuteczną współpracę międzyszkolną i możliwościach na pobudzenie aktywności swoich kolegów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group