Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aktywni i pomysłowi seniorzy

Sobota, 17 grudnia 2016, 11:41
Aktualizacja: 18:44
Autor: red
Świebodzice: Aktywni i pomysłowi seniorzy
Fot. UM Świebodzice
Energii mają więcej, niż nastolatkowie, pomysłów też im nie brakuje. Chcą aktywizować innych i integrować środowisko.

Seniorzy skupieni w Stowarzyszeniu „Senior=Aktywny Obywatel” w Świebodzicach podsumowali swoją działalność.

Stowarzyszenie jest efektem pierwszej edycji projektu, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Fundacją Integracji Społecznej PROM, pod nazwą „Senior=Aktywny Obywatel”. Dzięki drugiej edycji ze stowarzyszenia wyłoniła się Świebodzicka Rada Seniorów.
- Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania naszego stowarzyszenia, przede wszystkim pani dyrektor OPS Izabeli Siekierzyńskiej, która była pomysłodawcą projektu, a także pani Dominice Chylińskiej z Fundacji PROM, koordynującej nasze działania. Dziękujemy także za wszelką pomoc i wsparcie ze strony władz miasta i burmistrza Bogdana Kożuchowicza – podkreślała Bogumiła Kuliberda, Prezes Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”.

Podczas uroczystego podsumowania drugiej edycji projektu na sali obecnych było wielu zaproszonych goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący Jan Klepiec, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Prezes Fundacji Integracji Społecznej PROM Janusz Balkowski, dyrektor OPS Izabela Siekierzyńska oraz wielu innych.

Goście obejrzeli prezentację, podsumowującą działania stowarzyszenia, a także występy artystyczne w wykonaniu utalentowanych seniorów: wokalny i taneczny.
- Ja już chyba mam zapewniony wstęp do waszego stowarzyszenia: bo śpiewacie i tańczycie, a to dwie rzeczy, które bardzo lubię – żartował w swoim wystąpieniu burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Bardzo się cieszę, że taka organizacja powstała właśnie w naszym mieście, dziękuję za dotychczasowe inicjatywy i wierzę, że będzie ich jeszcze więcej.

Obecnie w Stowarzyszeniu działa 67 osób. Jedną z ciekawszych inicjatyw, podjętych przez seniorów skupionych w Świebodzickiej Radzie Seniorów jest koperta życia - akcja skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych, polegająca na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.
Informacje będą pomocne służbom ratowniczym w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Obie edycje projektu „Senior=Aktywny Obywatel”, dofinansowane były z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 ASOS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group