Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Aktywni seniorzy

Niedziela, 1 marca 2020, 7:29
Autor: red
Bystrzyca Górna: Aktywni seniorzy
Fot. Gmina Świdnica
Od lipca 2019 r. seniorzy z Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej uczestniczą w licznych zajęciach edukacyjnych, kulinarnych i rekreacyjnych, a także aqua aerobiku na basenie w Witoszowie Dolnym.

Mają mnóstwo pomysłów aby bez względu na porę roku, aktywnie spędzać swój wolny czas na emeryturze. Są otwarci na nowe rozwiązania, czego dowodem jest ich aktywność na profilu społecznościowym Facebook. Jednak nie zamierzają na tym poprzestać. Wręcz przeciwnie. Poprzez uczestnictwo w bezpłatnym projekcie „Świadomy e-użytkownik” chcą zdobyć wiedzę i doświadczenie jak bezpiecznie i świadomie wykorzystywać internet i media elektroniczne do poprawy jakości swojego życia.

Aby się zgłosić się do projektu, nie trzeba mieć wysokich umiejętności w zakresie obsługi komputera i smartfonu, jednak trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzę na ten temat.

Jak zapewniała pani Anita Odachowska z Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego, podczas bezpłatnych szkoleń pojawią się m.in. fachowe porady jak za pośrednictwem internetu dokonać rejestracji do lekarza, sprawdzić swoje wizyty, zrealizować e-receptę, złożyć zeznanie PIT, bezpiecznie prowadzić konto bankowe, czy załatwić sprawy urzędowe. Prawie wszyscy z obecnych na sali seniorów postanowili wziąć udział w proponowanych im zajęciach.
- Korzystanie z e-usług powoli staje się naszą codziennością. E-recepty, internetowe konto pacjenta to jedne z wielu dziedzin naszego życia, które wymagają od nas umiejętności korzystania z internetu, czy profilu zaufanego. Udział w takich szkoleniach to doskonały pomysł. Spowoduje, że będziemy dużo swobodniejsi w poruszaniu się w „e-przestrzeni”, w świecie takich urządzeń jak komputer, tablet czy smartfon – podkreślali uczestnicy seminarium z Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group