Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Altana gotowa

Wtorek, 8 listopada 2022, 17:24
Autor: red
Świdnica: Altana gotowa
Fot. UM Świdnica
Wielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace związane z realizacją tej inwestycji trwały rok, a już w najbliższą środę, 9 listopada o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie altany połączone z pokazem „Audiowizualny Live Act pod Altaną” w wykonaniu Dariusza MIZIDAR Miziarskiego.

Altana w Parku Młodzieżowym wybudowana została w 1875 roku, na pozostałościach fleszy ceglanej, tuż przy dawnym Forcie Ogrodowym. Powstała ona z inicjatywy podpułkownika Riebla, radnego miejskiego, inicjatora zakładania terenów zielonych w miejscu umocnień dawnej, fryderycjańskiej twierdzy świdnickiej.

W ramach inwestycji odbudowany został taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowano także fontannę wolnostojącą. Zamontowano oświetlenie iluminacji obiektu, wybudowano balustrady oraz odbudowano schody prowadzące do altany. Dopełnieniem są również nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c.

Wykonawcą zadania była firma wyłoniona w drodze przetargu - Zakład Ogólnobudowlany REMECO Spółka Jawna. Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group