Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Altankowi włamywacze ujęci

Wtorek, 1 lutego 2011, 16:53
Aktualizacja: 17:44
Autor: KO
Świdnica: Altankowi włamywacze ujęci
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwaj mężczyźni i chłopiec – taka szajka grasowała po ogródkach działkowych w Świdnicy. Rabusie włamywali się do altan, a skradziony z nich złom chcieli sprzedać. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zresztą nie tylko o złom chodziło. - Jeden z zatrzymanych poinformował swoich kompanów, że wie gdzie może znajdować się kosiarka, którą można ukraść, a on znajdzie na nią kupca - opowiada starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej komendy policji.

Szajka w sumie okradła osiem altanek. Rabusie zabierali metalowe elementy. - Gdy zauważyli, że po ogródkach chodzą ludzie ukryli się w jednej z okradzionych altan, tam też ukryli skradziony złom - mówi Katarzyna Czepil. - Gdy po kilku minutach opuszczali ukrycie, zostali zauważeni przez policjantów, którzy po krótkim pościgu zatrzymali całą trójkę.

Zatrzymani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mają 22, 20 i 16 lat. Najmłodszy został oddany pod opiekę matki, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Starszych osadzono do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group