Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Anastazja finalistką

Poniedziałek, 7 czerwca 2021, 17:14
Aktualizacja: Wtorek, 8 czerwca 2021, 10:15
Autor: red
Świdnica: Anastazja finalistką
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Anastazja Lato z II LO w Świdnicy finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

5 czerwca rozpoczyna się etap centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakwalifikowała się do niego Anastazja Lato - uczennica klasy biologiczno-chemicznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha. Z Dolnego Śląska w ogólnopolskim finale weźmie udział siedmioro uczniów.

W zawodach dolnośląskich wzięły udział trzy uczennice z klas biologiczno-chemicznych: Anastazja Lato, Sandra Sowa oraz Wiktoria Woźniak. Ich zadaniem było wykonać pracę badawczą na jeden z poniższych tematów

1. Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń.

2. Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.

Anastazja opisała w swojej pracy gatunki saproksylistyczne w starodrzewie w miejscowości Biała, Sandra Sowa zajęła się zapyleniem powietrza w Jaworzynie Śląskiej a Wiktoria Woźniak opracowała projekt zagospodarowania świdnickiego Parku Strzelnica. Wszystkie trzy prace wykonano na najwyższym poziomie, w najwyższą ocenę komisji zdobyła praca Anastazji Lato. Opiekunką uczennic II LO jest pani Beata Misiewicz. Cieszy zainteresowanie uczniów problemami środowiska i klimatu. Prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, a uczennice mocna zaangażowały się w ich wykonanie. Drugi rok z rzędu mamy reprezentanta w finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Trzymamy kciuki za Anastazję i życzymy jej tytułu Laureatki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group