Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Apel burmistrza

Środa, 29 kwietnia 2020, 17:14
Autor: red
Gmina Strzegom: Apel burmistrza
Fot. UM Strzegom
Poniżej zamieszczamy apel burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty z okazji zbliżających się dużymi krokami majowych świąt państwowych.

Szanowni mieszkańcy gminy Strzegom!

W poczuciu dumy z przypadających świąt państwowych: Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zachęcam abyśmy te wydarzenia świętowali nie tylko w atmosferze refleksyjnej zadumy, ale przede wszystkim w poczuciu narodowego patriotyzmu.

W tym roku święta majowe z powodu pandemii koronawirusa będą obchodzone zgodnie z reżimem przepisów przyjętych na czas pandemii. Dlatego nasze gminne świętowanie przebiegnie inaczej. Nie będzie ceremoniału wojskowego ani zwyczajowej uroczystości przy pomniku 1050. rocznicy Chrztu Polski. W niedzielę 3 maja br. o godz. 10.30 w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu zostanie odprawiona msza św. w intencji ojczyzny. Nabożeństwu przewodniczyć będzie bp pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami we mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 100 osób. Kto zechce może w tym dniu zapalić znicz lub złożyć symboliczną wiązankę pod pomnikiem 1050. rocznicy Chrztu Polski. Proszę jednak dostosować się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zachęcam dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Moja BIAŁO-CZERWONA".

Zachęcam młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy aby Flaga Rzeczypospolitej Polskiej zdobiła nasze domy podczas tych ważnych świąt państwowych. Flaga biało-czerwona powiewa już na szczycie Góry Krzyżowej jako symbol patriotyzmu oraz szacunku dla naszej Ojczyzny. Flagi biało-czerwone zawisną również na strzegomskim Rynku. Całymi rodzinami czcijmy i propagujmy nasze symbole i barwy narodowe, a także z dumą intonujmy najważniejszą polską pieśń patriotyczną - "Mazurka Dąbrowskiego".
Z poważaniem

Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group