Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Apel urzędników

Środa, 3 czerwca 2020, 13:55
Autor: red
Świebodzice: Apel urzędników
Fot. UM Świebodzice
Urzędnicy miejscy ze Świebodzic zwrócili się z apelem do świebodzickich radnych miejskich.

Szanowni Radni Rady Miejskiej w Świebodzicach,

Pracownicy Urzędu wraz z Burmistrzem, wybranym w demokratycznych wyborach, stanowią jeden zespół. Dlatego tak bardzo nas dotyka postawa miejskich Radnych. Nie ukrywamy, że wszechobecna negacja bardzo wpływa na nas i na naszą pracę. Mamy wrażenie, że chodzi o destabilizację Urzędu, wywołanie u mieszkańców wrażenia, że nie posiadamy wiedzy i umiejętności do sprawowania naszej służby. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Radnych, prosząc ich, by zaprzestali swojej negatywnej działalności. Radny nie powinien oceniać pracowników Urzędu oraz próbować wpływać na to, jak i ile mamy pracować.

Naszym pracodawcą i przełożonym jest Burmistrz. To On ma prawo do podejmowania decyzji, związanych z tym, do jakiej pracy nas kieruje, jakie zadania wykonujemy oraz do dokonywania oceny. To Burmistrz ma wyłączne prawo zatrudniania, zwalniania i awansowania pracowników Urzędu.

Od początku funkcjonowania obecnej Rady Miejskiej, Radni opozycyjni w swoich wypowiedziach podczas sesji, wielokrotnie kierowali do Burmistrza krytyczne uwagi co do pracy Urzędu. W ten sposób poddawali ocenie nas pracowników, wskazując słabą efektywność, niskie kompetencje, czy nieudolność. Stronnicza, krzywdząca ocena, jaka wybrzmiewa z ust tych Radnych, nie może spotykać się z naszą akceptacją. Zwracamy się z prośbą do Radnych opozycyjnych o zaprzestanie takiej retoryki. Drobne potknięcia zdarzają się w każdej pracy, u nas czasami też, są niezwłocznie prostowane. Naszą zaangażowaną postawą służymy dobru Gminy i jej mieszkańców. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Państwa Radnych, prosząc ich, by rozpoczęli współpracę z burmistrzem i Urzędem. Jednocześnie zapewniamy, że pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z pandemią, nie obniżyliśmy tempa pracy. Urząd nie był ani jednego dnia całkowicie zamknięty. Nasze plany, które tylko na chwilę zostały odłożone w czasie, zostaną zrealizowane. Bezpieczeństwo i rozwój naszej Gminy oraz jej mieszkańców to priorytety w naszej codziennej działalności.

Z wyrazami szacunku
Pracownicy UM w Świebodzicach

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group