Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: "Archipelag Skarbów" w żarowskim gimnazjum

Czwartek, 4 lutego 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: "Archipelag Skarbów" w żarowskim gimnazjum
Fot. www.um.zarow.pl
Profilaktyka może być ciekawa. Przekonali się o tym uczniowie żarowskiego gimnazjum, którzy jeszcze przed feriami, wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu "Archipelag Skarbów". Trenerzy programu: Helena Sajak, Katarzyna Musiał i Maciej Trafny uczyli uczniów asertywności oraz ćwiczyli umiejętność przeciwstawiania się negatywnej presji rówieśników.

Program urozmaicony był prezentacjami multimedialnymi, krótkimi filmikami i muzyką. Dużą popularnością cieszyły się także dynamiczne ćwiczenia, do których chętnie zgłaszali się uczniowie ochotnicy. - Głównym celem programu "Archipelag Skarbów" jest pomoc uczniom wygrać młodość, żeby mogli zrealizować swoje plany i marzenia. U progu wchodzenia w dorosłość bardzo ważne jest pytanie o sens, cel i marzenia. To w marzeniach tkwi źródło pozytywnej motywacji, żeby w tym dorosłym życiu radzić sobie z różnymi problemami. Cieszy nas to, że młodzież chętnie uczestniczy w spotkaniu. Zgłaszają się i są aktywni, a dla nas jest to kolejne nowe doświadczenie. To tylko pokazuje, że młodzież ma w sobie to pragnienie, żeby tę młodość wygrać - mówiła Helena Sajak trener Instytutu Programu Profilaktyki Zintegrowanej.

W ramach programu realizowanego przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie odbyły się także spotkania dla rodziców oraz Rady Pedagogicznej. - Celem programu jest zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia - wolnego od przemocy, narkotyków i alkoholu. Program uczy także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać. Nowoczesna forma programu pozwala młodzieży spojrzeć z dystansu na postawę luzu oraz nieodpowiedzialności promowaną przez kulturę masową. Jednym z ważnych celów programu jest przekonanie młodzieży, że zasady, wymagania i ograniczenia nakładane przez rodziców naprawdę służą szczęśliwej przyszłości młodych ludzi - dopowiada dyrektor gimnazjum w Żarowie Helena Słowik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group