Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Areszt dla 17–latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Poniedziałek, 27 października 2014, 11:46
Aktualizacja: 11:48
Autor: red.
Świdnica: Areszt dla 17–latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo przeciwko 17–letniemu Kamilowi J., podejrzanemu o to, że kierując samochodem Honda Civic w wyniku naruszenia szeregu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, spowodował wypadek drogowy, w następstwie którego śmierć poniósł 16–letni pasażer Hondy, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Kamil J. podejrzany jest także o kradzież samochodu Honda Civic, której dokonał wspólnie ze swoim 16–letnim kolegą.

W dniu 25 października b.r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Do tragicznego wypadku doszło w dniu 20 października 2014r. w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 5. Kamil J. oraz jego 16-letni kolega – ofiara wypadku – tego dnia uciekli z placówki resocjalizacyjno-wychowawczej w Szklarskiej Porębie. Trasę do Jeleniej Góry przebyli pieszo, a następnie wspólnie dokonali kradzieży samochodu Honda Civic wraz z kluczykami, który stał zaparkowany przy jednej z ulic, w miejscu pracy właściciela samochodu. Samochód od początku prowadził Kamil. J., mimo iż nie posiadał stosownych uprawnień. Nastolatkowie zmierzali do miejsc swojego zamieszkania w okolice Wrocławia.

Sposób jazdy samochodu Honda Civic wzbudził niepokój innych uczestników ruchu, o czym została powiadomiona Policja. Na drodze krajowej nr 5 w Strzegomiu próbę zatrzymania pojazdu podjęli policjanci w oznakowanym radiowozie policyjnym.

Kierujący samochodem Kamil J. nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe Policji, nie zatrzymał się do kontroli i podjął niebezpieczne manewry w celu ucieczki przed Policją. Za miejscowością Jaroszów podejrzany stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do rowu. W następstwie tego pasażer samochodu wypadł przed przednią szybę, doznając obrażeń wielonarządowych, które skutkowały jego natychmiastową śmiercią.

Policjanci zatrzymali Kamila J., który po spowodowaniu wypadku podjął jeszcze próbę ucieczki z miejsca zdarzenia.

Kamil. J. doznał lekkich obrażeń ciała i po krótkiej hospitalizacji, w dniu 24 października b.r. prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kradzieży samochodu Honda Civic.

W dniu 25 października b.r., na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, miejscowy sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kamil J. cztery dni przez feralnym zdarzeniem ukończył 17 lat, co oznacza, że będzie odpowiadał na zasadach ogólnych kodeksu karnego.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group