Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Areszt dla 21–letniego ojca za znęcanie nad trzymiesięcznym synem

Środa, 31 sierpnia 2016, 16:06
Aktualizacja: 16:10
Autor: red
Świdnica: Areszt dla 21–letniego ojca za znęcanie nad trzymiesięcznym synem
Fot. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo przeciwko 21–letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który w sierpniu 2016r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim trzymiesięcznym synem.

24 sierpnia 2016 roku do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy wpłynęło z jednego z wrocławskich szpitali, pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa spowodowania obrażeń ciała u trzymiesięcznego chłopca – mieszańca Świdnicy o imieniu Fabian.

Dziecko zostało przewiezione do wrocławskiego szpitala ze szpitala w Świdnicy i w trakcie badań ujawniono u niego obrażenia ciała w postaci obrzęku twarzy i złamania kości ramiennej. Obrażenie te zaniepokoiły personel medyczny, który zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Z relacji, jaką rodzice dziecka przekazali lekarzom, wynikało, że do powstania obrażeń ciała miało dojść w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Tego samego dnia Prokurator Rejonowy w Świdnicy wszczął śledztwo w przedmiotowej sprawie. W toku prowadzonego śledztwa wykonano wiele czynności dowodowych, w tym: przesłuchano świadków, uzyskano opinię medyka sądowego, który zapoznał się z dokumentacją medyczną z leczenia małoletniego pokrzywdzonego oraz zbadał go w szpitalu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 26 sierpnia wydano postanowienie o przedstawieniu ojcu dziecka zarzutu o czyn z art. 207 § 1 kk i art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Arkadiusz I. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a w swoich wyjaśnieniach podał korzystną dla siebie wersję zdarzenia.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Świdnicy 26 sierpnia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

O sytuacji małoletniego pokrzywdzonego prokuratura zawiadomiła także Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group