Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aresztowany – mógł wysadzić kamienicę

Sobota, 19 marca 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: KO
Świebodzice: Aresztowany – mógł wysadzić kamienicę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do dziesięciu lat więzienia grozi pięćdziesięciotrzyletniemu świebodziczaninowi, który spowodował poważne zagrożenie. Mężczyzna odkręcił gaz w kuchence.

To była być może próba samobójcza, być może groźby samobójstwa. Tyle tylko, że groźne nie jedynie dla sprawcy, ale i dla otoczenia. Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę, który wcześniej pozostawił list pożegnalny, odkręcił gaz i kontaktował się z rodziną.

- Zaniepokojeni całą sytuacja najbliżsi mężczyzny poinformowali o zajściu policjantów z komisariatu w Świebodzicach - relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Czepil. - Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie gazowe, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z czterorodzinnej kamienicy ewakuowano dwie osoby.

Pracownicy pogotowia gazowego stwierdzili, że stężenie gazu było bardzo wysokie. - Podtrutego gazem mężczyznę przewieziono do szpitala, który opuścił na własną prośbę - mówi Katarzyna Czepil. - Po opuszczeniu szpitala, mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania, był poszukiwany przez policjantów. Został zatrzymany w Świebodzicach, policjanci przedstawili mu zarzut sprowadzenia zagrożenia dla mienia wielkich rozmiarów.

Pięćdziesięciotrzylatek został doprowadzony do sądu, wobec niego zastosowany został areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group