Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Dobromierz: Artyści z Krakowa wystąpią dla młodych ludzi

Środa, 23 lutego 2011, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: red.
Świdnica/Dobromierz: Artyści z Krakowa wystąpią dla młodych ludzi
Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa w maju tłumaczył w dzieciom w świebodzickiej bibliotece, czym jest ekologia – za pomocą spektaklu o rycerzu Waldusiu.
Fot. Biblioteka w Świebodzicach
Teatralne pożegnanie ferii – Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa będzie gościł u nas w piątek, 25 lutego.

Koniec ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej to spotkanie z teatrem Maska. „Dziś ferie kończymy, więc zmieniamy godziny” - w piątek, 25 lutego, zajęcia w godz. 10.00-12.00. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu też zaprasza na przedstawienie teatru Maska z Krakowa. „Magiczny klucz i zaczarowany las” będzie można oglądać na sali widowiskowej GOKSiR w piątek, 25 lutego o godz. 12.00. Wstęp wolny.

***
Relacje z ferii w Świdnicy:

* Głośne zabawy w cichych bibliotekach: Młodych ludzi spędzających ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odwiedził zespół Tantua, który gra na bardzo oryginalnych instrumentach. – Dzieciom podobała się na przykład lira korbowa, czyli coś, co można opisać słowami: niewielka gitara z obciętym gryfem, która zamiast gryfa ma korbę – mówi wokalista McAron, czyli Grzegorz Makarewicz.
* Ceramika i plastyka z postaciami z polskich bajek: – A co to jest Pyza? – pytali młodzi uczestnicy warsztatów ceramicznych, gdy Elżbieta Tarnowska dała im obrazki z polskich kreskówek do rysowania. – Dzieci dziś niektórych polskich bajek zupełnie nie znają – mówi opiekunka pracowni plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. – A te bajki nie straszą, tylko bawią i uczą.
* Obserwowanie kosmosu, śladów przeszłości oraz... wspólne rysowanie i tańce: Tak wyglądają ferie z Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy. Młodzi ludzie zawitali do Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie obejrzeli interaktywną wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” oraz stałą ekspozycję. Gdy wrócili do biblioteki, rysowali fragmenty kosmosu, a na koniec potańczyli. – Staramy się, aby zajęcia były różnorodne – mówi Ewa Zielińska, kierownik wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Programy zajęć feryjnych:
* Ferie w bibliotece – tydzień drugi pod znakiem spotkań,
* Ferie z MDK-iem,
* Artystycznie, strategicznie i sportowo – ferie w Żarowie,
* Feryjnie w Świebodzicach,
* Ferie w Strzegomiu i w okolicznych wsiach,
* Ferie z ŚOSiR–em.

Zobacz też:
* Pomysły na zimową labę: Brak Ci pomysłu, jak spędzić ferie? Świdniczka przeprowadziła sondę uliczną wśród tych, którzy już zimowych wakacji nie mają, mają za to pomysły, jak można ten czas ciekawie spędzić. Mamy też całkiem sporo innych propozycji – na ferie aktywnie, ferie z nauką, ferie z teatrem, ferie ze zwiedzaniem oraz ferie za granicą, ale jednak blisko... Do wyboru – do koloru!
* Ferie w pełni: Sonda Świdniczki tym razem z tymi, którzy ferie mają i je spędzają – jak? No właśnie... Zobaczmy, co powiedzieli nam młodzi ludzie na temat zimowej przerwy w nauce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group