Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Autorzy najpiękniejszych kartek u burmistrza

Sobota, 10 grudnia 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
REGION, Świebodzice: Autorzy najpiękniejszych kartek u burmistrza
Fot. użyczone
Nie ma dwóch zdań – to konkurs, który cieszy się największym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic. Najpiękniejsze kartki bożonarodzeniowe, wyłonione spośród zgłoszonych do konkursu prac, już zostały wydrukowane i lada moment powędrują z życzeniami świątecznymi do zaprzyjaźnionych firm i instytucji samorządu Świebodzic.

Jedna z nich, wykonana przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry szkolne de Notre Dame – trafi do Watykanu, do Papieża Benedykta XVI.

Uroczyste spotkanie burmistrza Bogdana Kożuchowicza z laureatami, autorami prac nagrodzonych i wyróżnionych, odbyło się w sali posiedzeń ratusza. Laureaci zabrali ze sobą bliskich, więc sala dosłownie pękała w szwach. W tak miłej, rodzinnej atmosferze, burmistrz wręczył nagrody, ufundowane przez samorząd i upominki od Eurobanku.
- Ogromnie się cieszę, że nasz konkurs wychodzi poza Świebodzice, bo otrzymaliśmy w tym roku wiele prac z takich miejscowości, jak Wiry, Dobromierz, tradycyjnie z Jaskulina. Myślę, że tego wyjątkowego konkursu mogą nam pozazdrościć w całej Polsce. Już dziś zapraszam Państwa do udziału w konkursie wielkanocnym – zapraszał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, pozdrawiając wszystkich uczestników i ich bliskich oraz składając im życzenia świąteczne.

Przypomnijmy, że nagrody główne otrzymało 8 osób, 30 prac zostało wyróżnionych. Każdy zwycięzca dostał wydrukowaną już w formie kartki swoją pracę w liczbie 10 sztuk – będzie je mógł wysłać do rodziny. Ponadto każdy, kto był na sali, otrzymał miły upominek w postaci świebodzickiego kalendarza na 2012 rok.

Rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny „Świebodzice i ich Mieszkańcy". Organizatorzy konkursu podjęli decyzję o wyróżnieniu następujących uczestników: Ewy Szczepaniak, Kamila Pluty, Krzysztofa Jędrzejczyka, Wojciecha Połowczuka, Wojciecha Andryszczaka.

Nagród głównych nie przyznano. Wręczenie wyróżnień odbędzie się w sali posiedzeń ratusza w dniu 15 grudnia o godzinie 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group