Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Badają jakość powietrza w Strzegomiu

Sobota, 28 stycznia 2017, 16:51
Aktualizacja: Niedziela, 29 stycznia 2017, 9:53
Autor: red
Strzegom: Badają jakość powietrza w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Dzięki zaangażowaniu burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty i pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Wsi UM – Wioletty Wnęk–Soczyńskiej w naszym mieście aktualnie badana jest jakość powietrza.

Wszystko odbywa się w ramach akcji Radia Wrocław pn. "Dolny Śląsk bez smogu". Ekipa reporterów wraz z przedstawicielem Dolnośląskiego Alarmu Smogowego odwiedziła nasze miasto w dniu 25 stycznia br.

Aby zmierzyć jakość strzegomskiego powietrza, został zamontowany specjalistyczny pyłomierz, który przez siedem dni będzie sprawdzać skład powietrza i ilość znajdujących się w nim pyłów. Po tygodniu zostaną odczytane pomiary i przeanalizowane wyniki.

- Jeżeli wystąpiłyby przekroczenia, Strzegom mógłby brać udział w przygotowywanych programach krajowych bądź ewentualnych decyzjach Rady Miejskiej - podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Radio Wrocław w sumie zbada powietrze w 5 dolnośląskich miejscowościach. Dodajmy, że wrocławska rozgłośnia dostała zgłoszenia od ponad stu miast i miasteczek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group