Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bajkowe Przedszkole z certyfikatem

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:22
Aktualizacja: 13:23
Autor: red.
Żarów: Bajkowe Przedszkole z certyfikatem
Fot. UM Żarów
Od kilku tygodni Bajkowe Przedszkole w Żarowie legitymuje się certyfikatem programu "Optymistyczne Przedszkole". Wysiłek dyrektora placówki, nauczycieli, dzieci i rodziców został doceniony. Do realizacji tego ogólnopolskiego programu autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot żarowskie przedszkole przystąpiło w 2011 roku.

Dzięki zaangażowaniu, po czterech latach jego realizacji w piątek, 28 marca podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji Edukacji Przedszkolnej dla Kadry Kierowniczej i Pedagogicznej w Wiśle żarowska placówka otrzymała certyfikat jakości optymistycznego przedszkola. - Głównym celem programu jest takie wychowanie dzieci, aby przejawiały one zachowania życzliwe i przyjazne dla innych ludzi. Ważne jest także, żeby dzieci były zgodne, chętne do pomocy i współpracy. Tolerancyjne, by kochały to, co jest naprawdę cenne i godne kochania, były wrażliwe na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość. W realizacji tych wszystkich założeń, naszej placówce pomagał właśnie program "Optymistyczne Przedszkole". Mamy poczucie, że jest to bardzo ważne zadanie i nadal rozwijać będziemy w dzieciach optymizm, zainteresowania i talenty oraz poczucie własnej wartości - mówi Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Z rąk szefowej gabinetu politycznego Ministerstwa Edukacji Narodowej Marty Czapińskiej i autorki programu Mireli Nawrot, certyfikat jakości "Optymistyczne Przedszkole" odbierały Elżbieta Wierzyk oraz koordynator programu w żarowskiej placówce Mariola Król.

Żarowska placówka odznaczona została również certyfikatem Sieci Uczących się Przedszkoli "Supeł".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group