Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Żółkiewka: Bandyci trafią przed sąd

Poniedziałek, 7 marca 2011, 6:54
Aktualizacja: 6:55
Autor: KO
Świdnica/Żółkiewka: Bandyci trafią przed sąd
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Napadali na trzydziestosiedmioletniego niepełnosprawnego mieszkańca Żółkiewki, który żyje z o dziesięć lat młodszą konkubiną. Jeden z nich chciał zgwałcić kobietę. W ubiegłym tygodniu akt oskarżenia przeciwko siedmiu bandytom trafił do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Podczas prokuratorskiego śledztwa okazało się, że zdarzenie z piątku, 15 października 2010 r., nie było odosobnione. Jak pisaliśmy w środę, 20 października 2010 r. (zobacz: tutaj), do domu mieszkańca gminy Strzegom wpadła grupa mężczyzn. Pobili gospodarza pięściami i drewnianą protezą nogi. Jeden z napastników wdarł się do drugiego pokoju, gdzie ukryła się konkubina napadniętego, złapał kobietę, przystawił jej myśliwski nóż do szyi i szykował się do gwałtu. Na szczęście pobity niepełnosprawny ostatkiem sił wszedł do pokoju i bronił swojej partnerki.

- Napastnik rozpiął rozporek, zmuszał kobietę do stosunku oralnego, ale zapobiegł temu pokrzywdzony, który wszedł do pomieszczenia i ciałem próbował zasłonić kobietę - relacjonuje prokurator rejonowy Marek Rusin. - Jeden ze sprawców odsunął tego mężczyznę, który chciał zgwałcić kobietę.

Ostatecznie bandyci uciekli, ale po drodze jeszcze zagrozili napadniętemu, że jeśli ten powiadomi policję, to go zabiją. Mieszkańcy Żółkiewki powiadomili organy ścigania, najpierw schwytano dwóch rzezimieszków, potem znów dwóch i jeszcze dwóch, po czym okazało się, że jeszcze jest siódmy. Bandyci trafili do aresztu, a w środę, 2 marca, akt oskarżenia przeciwko nim trafił do sądu.

- Część oskarżonych dwukrotnie napadło na tego mężczyznę na przełomie kwietnia i maja 2010 roku, a także latem 2010 roku - mówi prokurator Rusin. - Czterech z nich było karanych sądownie.

Sprawcy mają po dwadzieścia kilka lat. Mężczyźni odpowiadać będą za naruszenie miru domowego, pobicie, a jeden z nich za usiłowanie gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do ośmiu lat więzienia, a temu, który usiłował zgwałcić kobietę, może grozić nawet i piętnaście lat za kratkami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group