Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Barokowe dźwięki ponownie w Świdnicy – Forum Musicum 2010

Piątek, 27 sierpnia 2010, 7:19
Aktualizacja: 7:21
Autor: Daga
Świdnica: Barokowe dźwięki ponownie w Świdnicy – Forum Musicum 2010
Fot. Łukasz Rajchert/Filharmonia Wrocławska
Niewątpliwie muzyka klasyczna ma swój urok, szczególnie dźwięki epoki baroku. Właśnie taki repertuar zagości w sobotę, 28 sierpnia, na deskach miejskiego teatru w Świdnicy. Koneserzy oraz amatorzy tego typu muzyki będą mieli możliwość spędzić sobotni wieczór w towarzystwie symfonii Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

Pierwsze nuty symfonii Josepha Haydna, kompozytora tworzącego w epoce klasycyzmu, zabrzmią w sobotę o godzinie 20.00 w miejskim teatrze w Świdnicy. Koncert organizowany w ramach festiwalu Forum Musicum 2010 będzie kolejnym pokazem wspaniałego kunsztu i autorytetu na jaki zapracowała Wrocławska Orkiestra Barokowa. Ta młoda formacja muzyczna zadebiutowała po raz pierwszy w 2006 roku. Zespół powstał przede wszystkim z inicjatywy dyrektora naczelnego Filharmonii Wrocławskiej – Andrzeja Kosendiaka. Od początku działalności orkiestry, jego dyrektorem artystycznym jest Jarosław Thiel, piastujący w zespole stanowisko wiolonczelisty.

Jednak, aby cały koncert nie był przeciętnym widowiskiem, należy wspomnieć, że orkiestra jest jedynym w Polsce zespołem, który wydobywa swoją fascynującą muzykę z zabytkowych instrumentów. Na tegorocznym Forum Musicum poznamy zatem muzykę w stylu włoskim. Festiwal istniejący od roku 2003 ukazuje przede wszystkim repertuar od 1600 – 1800 roku. W tych właśnie latach rodziła się współczesność, a muzyka tamtych lat odbiła swoje piętno w całej kulturze Europy.

Na koncert Forum Musicum zapraszał podczas konferencji prasowej poświęconej 45. Międzynarodowemu Festiwalowi Wratislavia Cantans dyrektor generalny Andrzej Kosendiak. Co melomani w tym roku usłyszą w Świdnicy w ramach WC? O tym piszemy: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group