Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bawili się dla Natalii

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:46
Aktualizacja: 11:47
Autor: red.
Żarów: Bawili się dla Natalii
Fot. UM Żarów
Konkursami, zabawami, sportowymi turniejami i wspólną zabawą taneczną mieszkańcy gminy Żarów pożegnali tegoroczne wakacje. Dużą niespodzianką dla wszystkich był również organizowany po raz pierwszy turniej w bule, w którym bezkonkurencyjni byli nie tylko seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wierną publiczność miały także turnieje sportowe przygotowane przez żarowski TKKF "Chemik" oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu.

A wszystko w szczytnym celu. Aby pomóc chorej na białaczkę dziewczynce. Bo przy okazji organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu festynu w sobotę, 24 sierpnia, zebrano pieniądze dla pięcioletniej Natalki Fedak. W sumie na leczenie dziewczynki młodym mieszkańcom Żarowa, którzy włączyli się w zabawę udało się zebrać 1669 złotych. Mali Żarowianie, którzy chcieli pomóc swojej chorej koleżance wzięli udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Stanowisk było wiele i każde osobno punktowane. A punkty przeliczane na złotówki.

Rzut do tarczy, strzały do bramki, rzut młotkiem czy skoki na piłce. Między innymi z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się młodzi mieszkańcy Żarowa podczas sobotniego festynu "Zakończenie wakacji". Chętnych do stanowisk nie brakowało, a i sama Natalia również próbowała zmierzyć się z niektórymi trudnościami sportowymi. - Cieszę się, że Natalia znów może liczyć na pomoc mieszkańców Żarowa. Jednocześnie nie spodziewałam się, że podczas tegorocznych wakacji znów uśmiechnie się do nas słońce. Dziś, z perspektywy minionego czasu dużo się zmieniło. Natalia jest już w lepszej formie, choć leczenie będzie jeszcze długo kontynuowane - mówiła Magdalena Burzyńska, mama pięcioletniej mieszkanki Żarowa.

Bezkonkurencyjnymi faworytami sportowego turnieju w bule okazali się dziesięcioletni mieszkańcy Żarowa. Tuż jednak za nimi wspaniałą formę zaprezentowali seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i strażacy z żarowskiej jednostki. - To nie był nasz pierwszy raz. Nasi seniorzy mogą pochwalić się złotym medalem, który wywalczyli w konkursie w bule we Wrocławiu. Łatwo nie było, ale dziś zaprezentowaliśmy niezłą formę. Taka dawka dużych emocji się przyda, bo planów w tym i kolejnym roku mamy naprawdę bardzo dużo. Najważniejszym będzie uroczystość pięciolecia funkcjonowania naszej uczelni - cieszyła się Krystyna Markiewicz prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group