Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą czcić historię

Środa, 4 grudnia 2013, 7:27
Autor: red.
Żarów: Będą czcić historię
Fot. UM Żarów
Sztandar żarowskich kombatantów jest w dobrych rękach. Minął już rok od czasu kiedy, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przekazali swój sztandar młodzieży z żarowskiego gimnazjum.

Niektórzy zrobili to ze łzami w oczach, ale i nadzieją, że młodzi będą czcić historię. Uczniowie nie zawiedli żarowskich seniorów, a 3 grudnia w obecności burmistrza Leszka Michalaka i dyrektor gimnazjum Heleny Słowik uroczyście ślubowali, że będą strzec dobrego imienia ojczyzny. - Pierwszy sztandar naszego koła kombatanckiego został nadany 30 maja 1971 roku na ogólnym spotkaniu społeczeństwa miasta i gminy w Żarowie z kombatantami walk o niepodległość ojczyzny. Ten sztandar nosi hasło "Za naszą i waszą wolność 1905-1945". Drugi kombatancki z hasłem "Bóg-Honor-Ojczyzna" został nadany na ogólnym spotkaniu kombatanckim 8 maja 1994 roku. My, wszyscy kombatanci spełniliśmy nasza misję i przechodzimy do historii. Sztandar pozostaje jako pamięć o nas, a dla przyszłych pokoleń jako drogowskaz - mówił podczas uroczystego ślubowania gimnazjalistów Wacław Rzeczycki, prezes Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Żarowie.

Żarowski Związek Kombatantów zrzesza ponad 70 aktywnych seniorów. Niektórym z nich jednak stan zdrowia nie pozwala już na czynne uczestnictwo w życiu społecznym gminy. Choć jednogłośnie zapewniają, że będą pilnować sztandaru swojej organizacji. - Z wielką radością i zadowoleniem delegowaliśmy kolejnych uczniów naszej szkoły do asysty przy sztandarze żarowskich kombatantów. Razem przyjmujemy na siebie obowiązek służenia pozostałym jeszcze członkom Koła Związku Kombatantów - tłumaczyła dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie Helena Słowik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group