Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą kolejne nowe alejki

Czwartek, 12 września 2013, 10:01
Aktualizacja: 10:03
Autor: red.
Żarów: Będą kolejne nowe alejki
Fot. UM Żarów
Żarowski cmentarz komunalny znów nabiera nowego wyglądu. W minionym roku, dzięki środkom finansowym z budżetu gminy Żarów wyposażono cmentarną kaplicę w nowy sprzęt nagłaśniający, a na terenie samego cmentarza, dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym wykonano remont nawierzchni alejek.

Gmina Żarów znów sięgnęła po środki unijne, dzięki którym wykonany zostanie kolejny etap prac na terenie cmentarza w Żarowie. Tym razem 25 tysięcy złotych, które gmina Żarów pozyskała w ramach małych projektów z Lokalnej Grupy Działania LGD "Szlakiem Granitu" zostaną przeznaczone na zakup kostki betonowej i obrzeży do budowy alejek na cmentarzu komunalnym. - Ruszyły już prace remontowe przy budowie nowych alejek cmentarnych w Żarowie. Jest to kontynuacja prac z poprzedniego roku i mamy nadzieję, że będzie nie tylko wygodniej, ale i estetyczniej. Remont będzie kosztował ponad 40 tysięcy złotych i najprawdopodobniej potrwa do końca października - wyjaśnia Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza Żarowa.

Odwiedzający żarowski cmentarz nie będą już musieli grzęznąć w błocie. Nowe alejki, które powstają właśnie na cmentarzu komunalnym zmieniają wizerunek estetyczny tego miejsca. - Środki finansowe, które otrzymała gmina Żarów przeznaczone zostaną na zakup ponad 1000 metrów kwadratowych kostki, która zostanie wyłożona na kilku alejkach. Alejki są korytowane, podsypywane kruszywem, a następnie wykładane kostką betonową zwykłą i dekoracyjną. Informujemy również, iż w związku z trwającymi pracami remontowymi mieszkańcy mogą spotkać się z pewnymi utrudnieniami. Wszystkie ławki, które usytuowane są w ciągu komunikacyjnym wykonywanych prac będą usuwane. Po zakończeniu inwestycji odebrać można je będzie u pracowników lub w żarowskim Urzędzie Miejskim - dopowiada Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace na terenie cmentarza wykonują pracownicy interwencyjni i robót publicznych. Wszystkie alejki, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne gotowe będą przed dniem 1 listopada.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group